krūtinės didinimas
Medicina

Kaip žinoti, kad reikalinga krūtų implantų revizija?

Po kiekvienos krūtų korekcinės operacijos visada tikimasi, kad pacientės krūtų implantus pakeis po 10-20 metų, tačiau yra keletas priežasčių, dėl kurių juos gali tekti pakeisti žymiai anksčiau.

Jei krūtų didinimas nesuteikia natūralių rezultatų, kurių tikėjotės, patyrėte komplikacijų dėl implantų arba pastebėjote, kad natūrali krūtų oda sensta ir nusileidžia, gali prireikti  krūtų implantų revizijos.

Kaip žinoti, kad reikalinga revizinė operacija?

  1. Jūsų krūtų implantai sukelia skausmą ar diskomfortą.

Skausmingi ar nepatogūs implantai gali reikšti daugybę problemų, dėl kurių reikia atlikti krūtų implantų reviziją, įskaitant kapsulinę kontraktūrą, pažeistus limfmazgius, užspaustus nervus ar kt. Jei turite silikoninius implantus, skausmas gali būti ženklas, kad jūsų implantas įtrūko arba yra nesandarus.

Net jei nėra rimtų problemų, sukeliančių skausmą, kai kurioms pacientėms implantai yra pakankamai nepatogūs, ir gali sutrikdytų jų kasdienį gyvenimą, ypač jei naudotas implantas buvo per didelis arba blogai įdėtas.

Nepriklausomai nuo priežasties, nuolatinis skausmas ar dirginimas nėra normalus krūtų didinimo operacijos rezultatas. Pacientės, kurios patiria kurį nors iš šių reiškinių, turėtų susitarti dėl susitikimo su savo chirurgu.

  1. Jūsų krūtų implantas plyšo

Implantas gali plyšti dėl staigaus ar stipraus fizinio spaudimo (pvz., automobilio avarijos metu) arba dėl implanto apvalkalo senėjimo ir silpnėjimo. Įtrūkus fiziologiniam implantui, pažeista krūtis beveik iš karto ištuštėja, todėl jį lengva diagnozuoti. Implanto viduje esantis druskos tirpalas yra toks pat kaip intraveninis tirpalas, todėl organizmas jį lengvai pasisavina. Priešingai, silikoninių implantų plyšimo negalima diagnozuoti be ultragarso ar magnetinio rezonanso tyrimo, nes implanto viduje esantis klampus silikono gelis išteka lėtai.

Nors krūties implanto plyšimas nėra pavojingas gyvybei, svarbu pašalinti pažeistą implantą, kad būtų išvengta infekcijos ar pernelyg didelio vidinio rando susidarymo.

  1. Jūsų krūties implantas iškrito iš dugno

Jei oda ir audiniai negali tinkamai išlaikyti krūties implanto, implantas gali palaipsniui nusileisti žemiau krūties raukšlės, arba „nusileisti į apačią”. Tokia būklė dažniau pasitaiko didelių ar sunkių implantų atveju, tačiau po operacijos įvykęs nėštumas ar dėl amžiaus atsiradęs odos nykimas taip pat gali sukelti implanto nusileidimą į apačią.

Nukritusios krūtys nėra neįprastas reiškinys. Tačiau skirtingai nei natūraliai laikui bėgant krūties, kai speneliai krenta kartu su krūties audiniu, dėl iškritusių implantų, implantams krentant žemiau, speneliai juda į viršų. Taip pat dažnai pacientai jaučia ir mato nusileidusio implanto kontūrus.

  1. Jūsų krūties implantas juda arba sukasi

Normalu, kad laikui bėgant krūtų implantai nusistovi šiek tiek kitoje padėtyje. Nenormalu, kad implantai persikelia į labai skirtingą krūtinės sienos vietą. Tai vadinama implanto pasislinkimu ir yra keletas būdų, kaip implantas gali pasislinkęs.

Šoninis implantų poslinkis (implantai pasislenka per toli nuo krūtinės vidurio linijos) gali įvykti, kai implantų kišenė yra per didelė. Simastija arba implantų susiliejimas krūtinės viduryje yra reta komplikacija, atsirandanti, kai pašalinama per daug audinių netoli krūtinkaulio, todėl atsiskiria tarp krūtų esantis raumuo.

Dėl per didelės implanto kišenės taip pat gali įvykti implanto rotacija. Pacientės gali nepastebėti, kad apvalus implantas pasisuko, tačiau dėl ašarų formos implantų pasisukimo krūtys tampa sunkios ir nenatūralios.