Streso valdymas
Medicina,  Mityba,  Psichologija,  Sportas,  Vitaminai

Stresas kasdieninėje veikloje – kaip padėti sau?

Susiduriate su įtampa darbe? Kasdieninės gyvenimo problemos kelia daugiau streso nei įprastai? Kad ir kokie bebūtų  išoriniai veiksniai, kurie neigiamai veikia jūsų gyvenimo kokybę ir dėl jų jaučiatės šiek tiek neramūs ir dirglūs – svarbu į tai reaguoti.  Taigi, ką galite padaryti, kad sumažintumėte savo stresą gyvenime? Nors nerimas yra didelė šių dienų problema, gera žinia ta, kad yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti, kad padėtumėte sau įveikti nerimą. Kai kurie dalykai yra paprasti, juos galima įtraukti į kasdienę rutiną, o kitiems reikia daugiau pastangų ir gydytojo dalyvavimo. Sudarėme 8 geriausių patarimų, padedančių sumažinti nerimą, sąrašą: 

  1. Skirkite laiko išvalyti mintis. Atsitraukite nuo streso darbe, namuose ar bet ko, kas yra jūsų nerimo šaltinis. Nesvarbu, ar tai būtų ilgas pasivaikščiojimas, pokalbis su senu draugu, ar tiesiog kelioms minutėms pasislėpkite vonioje, leiskite sau atsiriboti nuo stresą keliančių situacijų. 
  2. Mankšta. Padažnėjęs širdies ritmas ir fizinis krūvis puikiai išlaisvina kai kuriuos iš daugelio streso hormonų, kurie, jei cirkuliuoja netinkamu metu, gali sukelti nerimo simptomus. Mankšta yra puikus natūralus būdas išlaisvinti šiuos hormonus, o likusį laiką palaikyti organizmo pusiausvyrą. Reguliari mankšta yra puikus būdas jaustis geriau, pagerinti sveikatą, nerimo simptomus ir miegą. 
  3. Miegas. Reguliarus ir pastovus miegas iš tikrųjų yra labai svarbus norint pagerinti savo nuotaiką dienos metu. Nors nerimas kartais gali trukdyti miegoti, reguliarus budėjimo laikas ir gera miego higiena taip pat gali padėti išmokyti jūsų organizmą reguliuoti save ir išlikti ramiam streso metu. 
  4. Venkite stimuliuojančių medžiagų, pavyzdžiui, per didelio kofeino kiekio, vaistų nuo peršalimo (atkreipkite dėmesį į tuos, kurių sudėtyje yra dekongestantų, pavyzdžiui, pseudoefedrino) ar kitų žinomų stimuliuojančių vaistų („dietinių tablečių“) arba kai kurių papildų, kurie, kaip teigiama, suteikia „energijos“. Daugelio šių produktų sudėtyje yra didelės kofeino dozės (pvz., žaliosios arbatos) ar net neteisėtų medžiagų, kurios yra stimuliatoriai.
  5.  Išbandykite meditaciją. Įrodyta, kad dėmesingas įsisąmoninimas ir meditacija labai padeda sumažinti nerimą ir stresą. Tai galima daryti įvairiomis priemonėmis, įskaitant asmeniškai, internetu ar net naudojant telefono programėles, pavyzdžiui, Calm. 
  6. Vartokite tinkamus vitaminus. Taip, vitaminai gali padėti įveikti nerimą. Įrodyta, kad nemažai vitaminų turi įtakos nerimui. Geriausias būdas gauti tinkamų vitaminų, atitinkančių jūsų individualius poreikius, yra individualūs multivitaminai. Atlikite mūsų vitaminų testą čia, kad sužinotumėte, kokie vitaminai jums tinka. 
  7. Gaukite pagalbą. Nėra priežasties tai patirti vienam! Yra specialistų, turinčių patirties. Jei jums sunku susidoroti su stresu, kreipkitės į specialistą – terapeutą, socialinį darbuotoją, psichologą ar gydytoją. Jei sunku rasti šių išteklių, pradėkite nuo šeimos ar draugų.