Vitaminai
Mityba,  Vitaminai

Vitaminai ir mineralai –  neatsiejama mūsų gyvenimo dalis

Tikriausiai suprantate sveikos ir gerai subalansuotos mitybos svarbą. Tačiau ne visada lengva kasdien nusipirkti ir paruošti šviežią ir sveiką maistą. Be to, kiekvieno žmogaus mikroelementų poreikis skiriasi priklausomai nuo lyties, fizinio aktyvumo, mitybos įpročių, amžiaus, sveikatos būklės ir vartojamų vaistų. Jei prižiūrite savo sveikatą ir norite jaustis energingais, žvaliais ir laimingais būtų svarbu į savo maisto racioną įtraukti ir vitaminų bei mineralų vartojimą.Maisto papildai papildo įprastą mitybą, kad užtikrintumėte sveiką maistinių medžiagų tiekimą. Juose yra vitaminų ir mineralų, kurie padeda geriau jaustis, geriau atrodyti ir net geriau miegoti. Mitybos disbalansas gali sukelti simptomus, kurių net nesuvokėte, kad jie atsirado dėl vitaminų ar mineralų trūkumo. Daugiau atsakymu, kodėl svarbu naudoti vitaminus ir mineralus rasite toliau skaitydami šį straipsnį. 

Kodėl vitaminai ir mineralai svarbūs?

Vitaminai ir mineralai yra labai svarbūs mūsų gyvenimui. Be jų negalėtume judėti, mąstyti ir net kvėpuoti. Mokslininkai nustatė, kad jie padeda išvengti vėžio ir širdies smūgio, tačiau, žinoma, jie labai svarbūs ir kitiems sveikatos sutrikimams išvengti. Daugelį vitaminų pasisavinti galime tik per maistą ( išoriniu būdų ), nes jų organizmas nepasigamina pats. Bet ir tiems vitaminams, kuriuos organizamas gali pats pasigaminti, reikalingas specialios sąlygos. Pavyzdžiui, kad organizams galėtų pasigaminti vitaminą D, reikalingas specialus saulės spindulių aktyvumas, saulės padėtis, kuri susidaro tik vasaros sezonu ir tik tam tikru dienos metu. Todėl daug paprasčiau reikiamą mineralų ir vitaminų kiekį pasisavinti papildomai vartojant atitinkamą maistą ir papildant maisto racioną papildomais.  

Su įprastine mityba yra gana sunku gauti reikiama maistinių medžiagų kiekį, tačiau propoguojant atitinkamas dietas, kai maisto kiekis ir dažnu atveju įvairovė sumažėja – galima pasiekti maisto medžiagų badą. Tad, jei nusprendėte laikytis dietos, tuomet dar svarbiau, kad nenuskurdintumėte savo organizmo gyvybiškai svarbiomis medžiagomis, kurių mūsų organizmas turi gauti kiekvieną dieną.