SPA
Sveikata

Masažuotojų vaidmuo sveikatos ir atsipalaidavimo procese

Masažas yra bene viena seniausių gydymo tradicijų. Daugelis senovės tautų – tarp jų senovės graikai, egiptiečiai, kinai ir indai – buvo įsitikinę masažo gydomosiomis savybėmis ir naudojo jį įvairioms ligoms gydyti.

Gydomasis masažas– tai žmogaus raumenų ir kitų minkštųjų audinių minkymo ar manipuliavimo praktika, kurią atlieka masažuotojas, siekiant pagerinti savijautą ar sveikatą. Tai manualinės terapijos forma, apimanti raumenų, sausgyslių, raiščių ir fascijų laikymą, judėjimą ir spaudimą. Internete galite sužinoti daugiau, kokias technikas naudoja masažuotojai, kurios skiriasi prisilietimu, spaudimu ir gydymo intensyvumu.

Masažo nauda sveikatai

Gydomasis masažas gali būti naudingas visiems, tačiau pastebėta, kad jis padeda kenčiantiems nuo įvairių ligų, tokių kaip vėžys, širdies ligos, skrandžio problemos ir fibromialgija. Vienas iš tiesioginių masažo privalumų yra gilaus atsipalaidavimo ir ramybės jausmas. Taip yra todėl, kad masažas skatina endorfinų – smegenų cheminių medžiagų (neurotransmiterių), kurios sukelia gerovės jausmą – išsiskyrimą.

  • Gerina miegą

Masažas gali sumažinti kortizolį (streso hormoną) ir padidinti serotonino bei dopamino – neuromediatorių, kurie stabilizuoja nuotaiką. Tyrimai parodė, kad masažo terapija yra naudinga tiems, kurie serga su menopauze susijusia nemiga ir staziniu širdies nepakankamumu. Raminantis masažo poveikis sumažins jūsų širdies ritmą, o tai galiausiai pagerins jūsų dėmesį.

  • Gerina kraujotaką

Padidėjusi kraujotaka užtikrins deguonies prisotintą kraują, kad būtų skatinamas pažeistų, sustingusių ir įsitempusių raumenų gijimas. Kai jūsų masažuotojas spaudžia jūsų raumenis, jie leidžia šviežiam kraujui tekėti į pažeistas ir perpildytas jūsų kūno vietas. Raumenų suspaudimas, sukimas ir traukimas taip pat pašalina pieno rūgšties susikaupimą raumenų audiniuose. Tai padidina limfinio skysčio, kuris perneša medžiagų apykaitos atliekas iš vidaus organų ir raumenų audinio, cirkuliaciją, kurios pašalinamos iš organizmo, todėl sumažėja kraujospūdis ir pagerėja bendra kūno funkcija.