Kas yra celiulitas?

Celiulitas – ginoidinė lipodistrofija – padidėjęs riebalų ląstelių kiekis poodiniuose riebaluose, kurių paviršiuje vėliau susidaro gumbai.

Žodį „celiulitas“ šiame pasaulyje praėjusio amžiaus 73 metais pristatė mados žurnalas „Bor“. Netrukus jis paplito visame pasaulyje. Tikriausiai taip yra dėl aerobikos, kūno rengybos, mitybos ir susijusių produktų bei paslaugų reklamos. Mados industrija galėtų atlikti savo dalį. Šiuo laikotarpiu „Pret-a-porter“ gatavų drabužių kolekcijų mados šou sulaukė didžiulio populiarumo. Parodoms buvo parinktos lieknos merginos, turinčios lygią, elastingą odą, žmonių galvose dėliodamos grožio „etaloną“.

Nuo to laiko baltosios moterys aktyviai kovoja su celiulitu. Kodėl jie daugiausia balti? Kadangi kaukazietiško tipo moterys labiau linkusios į nelygų odą nei Afrikos ir Azijos moterys.

Kita priežastis, dėl kai kurių Afrikos tautybių, labai gerai maitinamos ponios vis dar laikomos gražuolėmis. Daugeliui jų celiulitas yra pastebimas, tačiau nelaikomas defektu. Niekas neslepia ginoidinės lipodistrofijos apraiškų, taip pat kreivų formų.

Tarp azijiečių, priešingai, yra labai nedaug gerai maitinamų, todėl kartu su saiku maiste ir tankia oda tuberkuliozės būna sunkiai pastebimos.

Celiulito priežastys
Iki pabaigos mokslininkai dar nenustatė „apelsino žievelės“ efekto priežasties. Tačiau veiksniai, išprovokuojantys šios problemos raidą, yra žinomi.

Kraujotakos sutrikimai

Kraujotakos pablogėjimas dėl patologijų (venų varikozė, kapiliarų ligos ir kt.) Ir reguliarus ilgalaikis buvimas tokioje padėtyje, kai kojos sukryžiuotos per kelius, pablogina poodinių riebalų mitybą, atsiranda patinimas, riebalų ląstelės palaipsniui didėja. Ateityje patinusios ląstelės kaupiasi grupėmis, formuodamos sferines struktūras, kurios toliau auga ir palaipsniui sukietėja, išsikišdamos kaip odos nelygumai.

Limfinės sistemos sutrikimas

Tai lemia skysčių sąstingį visame kūne, ypač poodiniame sluoksnyje. Tuo pačiu metu sulėtėja skilimo produktų, toksinų ir molekulių šiukšlių pašalinimas, kurie yra vežami į limfmazgius šalinti. Tarpląstelinėje medžiagoje ir riebalų ląstelėse kaupiasi kenksmingos medžiagos, kurios prisideda prie jų tūrio augimo.

Genetinis polinkis

Iki 90% moterų patiria celiulitą. Tačiau kai kuriuose jis yra vos pastebimas ir pasireiškia suaugus. Kiti kenčia beveik nuo vaikystės. Jei vyresniems giminaičiams, ypač motinos pusės, yra ryški ginoidinė distrofija, greičiausiai jūsų laukia tas pats likimas. Atsižvelgiant į genetinę tendenciją, galima sumažinti provokuojančių veiksnių įtaką ir pradėti prevenciją ankstyvame amžiuje.

Maistas

Angliavandeniai, transgeniniai riebalai, genetiškai modifikuoti maisto produktai, sintetiniai ingredientai, kuriuose gausu gėrimų, greitas maistas, greitas maistas, maisto produktai, saldumynai, užkandžiai – geriausi celiulito draugai.

Šių produktų neįtraukimas į racioną kenkia odos reljefo lyginimui.

Hormoniniai pokyčiai

Hormoninių vaistų vartojimas, hormoninio lygio pokyčiai paauglystėje, nėštumo ir menopauzės metu skatina „apelsino žievelės“ atsiradimą arba jos perėjimą į ryškesnę stadiją.

Antsvoris

Celiulitas nėra daug antsvorio. Tai gali pasireikšti bet kokio dydžio žmonėms. Tačiau antsvoris yra išprovokuojantis veiksnys ir viena pagrindinių vyrų gynoidinės distrofijos vystymosi priežasčių.

Sėslus gyvenimo būdas

Reguliarios fizinės veiklos trūkumas yra tiesioginis kelias į celiulitą. Veiksminga kovos priemonė yra dinaminių ir jėgos apkrovų derinys, papildytas masažais.

Tinkamos savęs priežiūros stoka

Neretai moterys pastebi celiulitą savyje po užsitęsusio streso. „Stresas“ reiškia laikotarpį, per kurį moteris patyrė didelę fizinę (nesportinę prigimtį, pavyzdžiui, rūpinimąsi naujagimiu), nervinę, emocinę, psichinę perkrovą, kurią lydėjo lėtinis miego trūkumas, valgymo sutrikimai, fizinės veiklos trūkumas aktyvumo, priežiūros procedūrų dažnumo ir kokybės sumažėjimas.

Stresas neigiamai veikia moters grožį, provokuoja hormoninius ir medžiagų apykaitos sutrikimus, odos pablogėjimą.

Sumažindamas miegą, žmogus neleidžia organizmui susitvarkyti, atsikratyti skilimo produktų, pašalinti skysčių perteklių, tiekti organams ir audiniams pakankamą kiekį maistinių medžiagų, o tai išprovokuoja „apelsino žievelės“ efektą.

Blogi, netaisyklingi valgymo įpročiai ir savęs nesaugojimas taip pat sukelia celiulitą.

Celiulito klasifikacija
Celiulito susidarymo procesas yra padalintas į 4 etapus.

Pradinis etapas (priešceliulitas). Išoriniai požymiai sumažėja iki nedidelio patinimo. Galimi nedideli kraujavimai. Gavus mechaninę traumą, gijimo procesas yra lėtas. Plika akimi nematomas ženklas yra poodinių riebalų sustorėjimas.
Prasideda ląstelių vystymasis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *