Amžiaus mitas – nuo celiulito tik pritūpimai išgelbės.

Blizgantys žurnalai ir socialinė žiniasklaida diktuoja taisykles šiuolaikiniame pasaulyje. Grožis dabar yra ne tai, ką tėvai jam suteikė, bet kruopštaus kasdienio darbo su savimi rezultatas. Matydami idealius vaizdus, ​​kurie į mus žiūri iš viršelių ir televizoriaus, nevalingai pradedate galvoti apie savo išvaizdos netobulumą ir dažnai sugalvotas ar perdėtas problemas.
Visų pirma kalbame apie mūsų laikų „rykštę“ ir pagrindinę visų moterų baimę – celiulitą. Šiame straipsnyje aptarsime celiulito mitus, kurie jaudina kiekvieną šiuolaikinę moterį. Daktarė Natalija Lelyukh, akušerė ginekologė ir tinklaraštininkė, kalbėjo apie tai, kodėl celiulitas vadinamas pagrindiniu amžiaus šimtmečiu. Pradėkime nuo šokiruojančios informacijos:
Celiulitas iš pradžių yra ne „ausys“ ant šlaunų ir laisva kojų oda, o uždegimas.
Jei odos pokyčiai, kuriuos vadinate celiulitu, pasirodys vieną kartą, jie liks su jumis amžinai.
Anticeliulitiniai kremai ir masažai neveikia, tačiau yra išeitis. Perskaitykite daugiau informacijos.
celiulitas

Taigi pradėkime iš naujo. Kalbant apie celiulitą, reikėtų prisiminti, kad pats problemos pavadinimas yra sąvokų pakeitimas. Celiulitas yra riebalinio audinio uždegimas. O „celiulitas“ dažniausiai vadinamas ginekoidine lipodistrofija – laisva, deformuota šlaunų, sėdmenų oda, kuri pasireiškia daugiau nei 80% moterų.

Tačiau „celiulito“ problema yra ne tik estetikos ir grožio problema. Tai yra mikrocirkuliacijos sutrikimo (terminas, jungiantis kraujo ir limfos nutekėjimą organizme) pasekmė, dėl kurios dažnai kyla dar rimtesnių sveikatos problemų.

Daugelį domina klausimas, kodėl pasirodo „celiulitas“, nes tai išniekina net ploniausių mergaičių kojas. „Celiulitas“ nėra lygus antsvoriui.

„Celiulito“ atsiradimo priežastys
Yra trys pagrindinės šios problemos priežastys:

Streso hormonų poveikis.
Netinkama mityba.
Sėdimas gyvenimo būdas ir žalingų įpročių buvimas.
celiulitas

Aukščiau esančioje nuotraukoje parodytas odos skirtumas su „celiulitu“ ir be jo. Pagrindinė „celiulito“ atsiradimo priežastis yra kraujo tiekimo pažeidimas, jo sulėtėjimas, dėl kurio kūno ląstelės negauna pakankamai deguonies ir jam reikalingų maistinių medžiagų. Toje vietoje, kur ląstelės badauja, jos kaupia riebalus, kartu su toksinais ir kenksmingomis medžiagomis, kurios savo ruožtu taip pat neišskiriamos dėl sulėtėjusio kraujo tiekimo.

Limfinė sistema yra atsakinga už kenksmingų medžiagų pašalinimą ir jų neutralizavimą. Sulėtėjus kraujotakai ir atsiradus edemai tarpląstelinėje erdvėje, susidaro užburtas ratas, pasirodžius dar didesnei edemai, kuri galiausiai dar labiau sulėtina kraujotaką per kraują ir limfagysles.

Kaip atsiranda „celiulitas“?
anticeliulitinis masažas

Prieš jo išvaizdą vyksta šie procesai:

Skysčio perteklius kaupiasi, o pačios ląstelės viduje atsiranda edema.
Tarpląstelinis skystis spaudžia ląsteles ir kraujagysles, sukelia intersticinę edemą, o tai jau sutrikdo kraujo tekėjimą į poodinius riebalus, riebalų ląstelės persijungia į energijos taupymo režimą.
Limfa negali susitvarkyti su skysčio kiekiu, kurį reikia pašalinti.
Baltymus, dar vadinamus kolagenu, pradeda sintetinti jungiamojo audinio ląstelės (fibroblastai), kurios aktyvuojasi esant hipoksijai ir mikrocirkuliacijos sutrikimams.
Sintetintas kolagenas susidaro aplink riebalų ląsteles ir jų neišleidžia, junginiai praranda elastingumą. Todėl kai tik pasirodys, „celiulitas“ išliks amžinai.
Celiulito stadijos
celiulito stadija

Nuotraukoje galite aiškiai pamatyti „celiulito“ stadijas, su kuriomis susiduria beveik kiekviena moteris.

Logiška, kad kyla klausimas, ką daryti, jei jis jau pasirodė. Pirmiausia giliai įkvėpkite ir pamiršite apie skelbimus bei reklamas:

Anticeliulitiniai kremai turi trumpalaikį poveikį: jie sukelia intersticinę edemą, tai yra, maskuoja išoriškai, o problemą paaštrina iš vidaus, tiesą sakant, gumbai yra išlyginti tik trumpam laikotarpiui.
Masažai, paliekantys mėlynes, nėra pati naudingiausia procedūra. Faktas yra tas, kad trauminis masažas sugadina mikrocirkuliacijos sistemą (apie tai kalba mėlynės – mėlynė, tai kraujas, išlietas iš plyšusių indų). Mes taip pat turime suplyšusius indus ir aplink ištekantį kraują susidaro imuninės sistemos ir fibroblastų ląstelių baseinas, kurie linkę riboti kraujo tekėjimą, formuodami randą.
Preparatai tablečių pavidalu. Preparatai – sumažina edemą, tačiau neveikia jau susiformavusių randų ir kolageno blokų. Todėl praktiškai nėra prasmės jų imtis.
Kas padeda nuo „celiulito“?
celiulito gydymas

Veiksmingiausi metodai yra šie:

Limfodrenažinis masažas be mėlynių: pagerėja limfos nutekėjimas, o kartu ir susikaupęs purvas.
Kavitacija yra procedūra, kai ultragarsas taikomas probleminei sričiai, tačiau tokios procedūros poveikis yra labai trumpalaikis.
Pagrindiniai banginiai kovojant su celiulitu yra nuolatinis judėjimas + tinkama mityba baltymų ir daržovių pagrindu. Šis tandemas turi būti amžinai gyvenimo būdas, kitaip kiekvieno poveikis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *